Jak prać meble

{ Opublikowany 08/08/2011 przez }

Osuszanie
1. Gdy wypierzesz już wszystkie pokrowce poduszek, połóż je na podłodze. Pomiędzy poduszki wsuń zwinięty w rolkę ręcznik to usprawni obieg powietrza i skróci czas schnięcia.
2. Przenigdy nie odkładaj poduszek na sofę zanim nie są zupełnie suche!
3. Aby wyprać tyły i spody mebli odwróć mebel i postaw go na podłodze (poziomo, nie pionowo). Po wyczyszczeniu pamiętaj o gruntownym wysuszeniu czyszczonej powierzchni przyspieszysz to włączając wiatrak lub nawiew

Czyszczenie tapicerki, Pranie wykładzin wiąże się z ryzykiem dlatego należy pamiętać o wykonywaniu testów: stabilności koloru, oraz możliwość rozciągnięcia materiału lub jego zniekształcenia. Powinieneś mieć świadomość różnego pochodzenia zabrudzeń i umieć odnaleźć ślady powstałe na skutek działania promieni słonecznych, warunków pogodowych, wytarcia i zużycia, zniszczeń na skutek wypalenia przez żar z papierosów czy zażółceń. Pamiętaj, że pod wierzchnią warstwą brudu mogą znajdować się plamy i zanieczyszczenia, które objawią się dopiero podczas czyszczenia .Istnieją bowiem pułapki takie jak w przypadku materacy. Do czyszczenia nadaję się jedynie pokrowce, które mają wyraźne i jednoznaczne oznakowanie takiej możliwości. Materaca bez wyraźnego znakowania o możliwości prania, nie należy czyścić chemicznie, prać na mokro lub czyścić przy pomocy pary wodnej.Na szczęścieCzęść rodzajów tapicerki może być czyszczona na mokro.

Podczas czyszczenia na mokro:
1. Zawsze testuj stabilność koloru na tkaniny, który będziesz czyścić .
2. Dobierz zalecany rodzaj środka czyszczącego i zastosuj zalecane stężenie.
3. Uważaj na taśmy z zamkami błyskawicznymi, frędzle i inne elementy ozdobne . Są w stanie reagować na zastosowany środek inaczej niż reszta materiału.
4. Po praniu ekstrakcyjnym odłącz natrysk i odessij nadwyżkę wody.
5. Nie zapomnij o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji stosuj wiatraki, nawiew lub osuszacze aby skrócić czas wysychania tapicerek.
6. Silnie zanieczyszczone powierzchnie spryskaj odplamiaczem i wcieraj go za pomocą specjalnej szczotki.
7. Unikaj nakładania nadmiernej ilości odplamiacza i środka czyszczącego. Nie polewaj środka na drewniane części mebli lub podłogę. Zabezpiecz je przed czyszczeniem na przykład folią lub brezentem. Drewniane elementy możesz dodatkowo zabezpieczyć lekką pastą woskową lub innym środkiem konserwująco pielęgnującym.

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że tapicerka meblowa powinna być atrybutem każdego domu i firmy. Pranie tapicerki to czynność , którą każdy z nas może wykonać . Nie musisz być specjalistą choć niezbędne jest przestrzeganie zasad wymienionych w nie mniejszym artykule. Zawsze jednak można skorzystać z usług profesjonalistów w każdym większym mieście, Warszawa czy Kraków znajdziesz firmę specjalizującą się w tego typu usługach.

Przykro mi, ale komentarze do tego wpisu są zamknięte.